O româncă din Italia s-a aruncat de la etaj, ca să scape de iubitul care o amenința cu moartea

carabinieri
Foto generică arhivă

O româncă de 34 de ani, din Italia, s-a aruncat de la etajul II, dintr-un apartament unde muncea, de frica iubitului care o amenința cu moartea. S-a întâmplat în Fragagnano, provincia Taranto, Puglia.

În seara zilei de marți, 17 octombrie, bărbatul de 37 de ani s-a prezentat la locul de muncă al româncei care presta servicii de asistență în casa unor bătrâni din Fragagnano.

Acesta a ordonat femeii să iasă din casă și a amenințat-o cu moartea.

Articolul continuă după recomandări:

Citește și: Povestea Marianei, badanta româncă. Şi-a plătit cu ultima lichidare biletul de avion pentru a putea muri acasă

Citește și: Din îngrijitoare a devenit amantă ocazională a unui italian invalid și hoață: ”Mi-a furat chiar și chiuveta de la baie”

Citește și: Primărița din Italia care a spus despre români că se comporta ca niște animale, amenințată cu moartea!

Speriată de amenințările violente ale bărbatului care amenința că o ucide, femeia, într-un gest necugetat, s-a aruncat în gol de la etajul al doilea al apartamentului în care lucre, scrie Rotalianul.ro.

După ce a căzut la pământ, românca și-a găsit puterea de a se ridica și de a fugi într-un supermarket aflat în apropiere, unde a cerut ajutor.

La fața locului au sosit ambulanța și carabinierii iar femeia a fost transportată la spitalul din Manduria, cu răni și contuzii care nu-i pun viața în pericol, declară personalul medical al spitalului.

Bărbatul, care nu era la prima abatere de acest gen, a fost arestat și condus în închisoarea din Taranto, fiind pus la dispoziția autorităților judiciare.

Facebook Comments