El e românul ucis în somn de un alt român în Italia. O fetiţă a rămas orfană dintr-un motiv incredibil!

gheorghe suta romanul ucis in italia

O crimă oribilă șochează comunitatea românească din Italia. Un român în vârstă de 36 de ani, tatăl unei fetițe, a fost ucis cu sânge rece de un conațional, în timp ce dormea, în localitatea Mila Taglio, în apropiere de Veneția.

Oribila crimă s-a petrecut în dimineaţa zilei de vineri, 9 martie. Criminalul, Georgian Ionuţ Bejenaru, în vârstă de 28 de ani, a avut un motiv halucinant pentru a-i pune capăt zilelor.

Cei doi dormeau în aceiași casă, într-o cameră alăturată, iar criminalul s-a trezit noaptea pentru a-şi omorî şeful.

Gheorghe Șuță, un constănțean stabilit în Italia, a fost ucis cu sânge rece de colegul de apartament, pe care îl găzduise pentru a-l ajuta.

Conform Adevărul.ro, criminalul i-a tăiat gâtul victimei sale cu un cuţit. La cutremurătoare scenă a asistat şi o a treia persoană, un român de 41 de ani.

CITEȘTE ȘI: O nouă lovitură primită de mulți români care muncesc în străinătate. Noile condiții impuse…

Cei trei locuiau împreună în aceeaşi casă. Sosiţi la faţa locului, carabinierii l-au găsit pe tânărul ucigaş în curtea imobilului unde a avut loc crima.

Victima a fost găsită într-o baltă de sânge şi medicii nu au mai putut face nimic pentru a-l salva.

I-a oferit criminalului casă, masă și loc de muncă

Gheorghe Șuță îi oferise un loc de muncă pe un şantier naval şi îi era şef, dar tocmai asta l-a scos din minţi pe Georgian Ionuţ Bejenaru.

Supărat că șeful stătea cu gura pe el toată ziua la muncă, acesta, venit de doar trei luni în Italia, a decis să îl omoare, scrie și Observator.tv.

Cei doi lucrau în șantierul naval Ficanteri din Marghera, iar victima era șeful direct al criminalului. Constănțeanul lucra de câțiva ani în Italia, iar Bejenaru ajunsese de câteva luni. Acesta a declarat poliției că Suță se comporta prea mult ca un șef cu el și că îl umilea.

CITESTE SI: Anunţ important pentru românii din Italia! Se schimbă cartea de identitate pe întreg teritoriul. Cum arată şi unde poate fi solicitat cardul

crima roman venetia
Locul crimei

Colegii de muncă sunt șocați

Colegii bărbatului spun că era „o persoană minunată, mereu săritor cu oricine, care trăia pentru familie și era altruist”, notează cotidianul Venezia Today, citat de Observator.tv.

Toţi colegii de muncă ai lui Gheorghe Șuță, majoritatea români, se declară șocați de cele întâmplate.

„Nu a meritat un astfel de sfârșit. Suntem șocați. Împărtășeam totul cu Gheorghe, de la sfaturi până la oboselile vieții de zi cu zi. Era un om bun, foarte muncitor.” spun ei.

CITESTE SI: Gestul făcut de soţia românului ucis în Italia, imediat după moartea sa: „Doamne, ce nenorocire…

Soția lui Gheorghe Șuță e devastată de durere

Gheorghe Şuţă se căsătorise în 2015 și avea împreună cu soţia sa un copilaş. Soţia românului este devastată de durere. Cei doi se iubeau extrem de mult, iar moartea bărbatului i-a lăsat în suflet doar suferinţă şi durere.

Imediat după ce soţul ei a murit, Mădălina a făcut un gest emoţionant. Şi-a schimbat fotografia de profil. Aceasta a adăugat o fotografie din ziua în care ea şi Gheorghe Şuţa s-au căsătorit. Imaginea îi prezintă împreună, ea îşi sărută tandru pe obraz soţul, iar fericirea este pe chipul lor.

CITESTE SI: Pensie internațională 2018: Cum iei pensia dacă ai lucrat în străinătate. Noi calcule

gheorghe-suta-roman-ucis- in italia

Prietenii şi apropiaţii au reacţionat imediat şi şi-au exprimat profundul regret.

„Doamne, ce mult vă iubeaţi! Ce nenorocire! Dumnezeu să-l odihnească în pace! Şi ţie şi puiului tău multă putere!!” a transmis un apropiat pe contul de socializare.

„Doamne, nu îmi vine să cred, ce nenorocire, ce pereche reușită erați! D-zeu să-l odihnească în pace, să îţi dea bunul Dumnezeu putere să treci peste acest mare necaz!” a fost un alt mesaj de pe Facebook.

Facebook Comments