Andreea s-a dus la spital cu o durere de cap, dar a primit de la medici o veste devastatoare

Bianca Andreea, o româncă de 19 ani, a ajuns la spital, în urmă cu câteva zile, cu o banală durere de cap, dar avea să primească de la medici un diagnostic crunt.

Bianca Andreea Zidaru a fost diagnosticată cu leucemie, după ce a fost consultată de mai mulți medici. Tânăra a fost internată în carantină la Spitalul Colentina, este decisă să lupte pentru viața ei, însă are nevoie de ajutorul românilor cu suflet mare.

Citește și: Veste de ULTIMĂ ORĂ despre Tamara Buciuceanu! A fost anunțat în urmă cu puțin timp

 Familia și prietenii fac apeluri prin toate mijloacele posibile, inclusiv Facebook. Mesajele curg pe rețeaua de socializare

Părinţii au fost nevoiţi să apeleze la prieteni şi cunoscuţi pentru a face rost de sânge pentru transfuziile fiicei lor. Iar acum, tânăra româncă are nevoie de peste 100.000 de euro pentru operatia de transplant de măduvă!

„Am fost diagnosticata cu leucemie limfoblastică acută. Am nevoie de transplant de măduvă! Vă rog să mă ajutați , costurile operației sunt între 100.000 -140.000 de euro . Orice ajutor de-al vostru contează!”, a transmis tănăra pe rețeaua de socializare.

Dacă nu aveți posibilitatea să donați, vă rugăm distriuiti mai departe acest articol. Orice ajutor contează! Vă mulțumim! Sursa: Facebook.

Facebook Comments