Un băieţel de nici 2 anişori a murit în chinuri groaznice, după ce a căzut în oala cu ciorbă fierbinte

oala

O tragedie fără margini a avut loc într-o familie de etnie romă din localitatea Pătrăuțu, din Suceava. Un băieţel de 1 an şi 11 luni a murit, după ce a căzut în oala cu ciorbă fierbinte.

Copilaşul a sfârşit în chinuri groaznice, cu arsuri pe mai bine de jumătate de corp, după ce a căzut în oala cu ciorbă clocotită pregătită de mama lui pentru întreaga familie, scrie Observator.tv

Nenorocirea a avut loc la Pătrăuțu, băieţelul fiind singurul copil al familiei Ton.

Copilaşul se afla în casă, unde se juca împreună cu un verișor în vârstă de 3 ani. În casă erau și mama și bunica băiatului, însă totul s-a petrecut într-o fracțiune de secundă.

Ambii copii trăgeau de câte un capăt al unei cârpe, când micuțul s-a dezechilibrat.

Din păcate, băieţelul a murit în noaptea de miercuri spre joi, în ambulanța care îl transporta spre Capitală, mai notează sursa citată.

Polițiștii au demarat o anchetă în acest caz. A fost deschis un dosar penal pentru ucidere din culpă, în cadrul căruia se vor stabili împrejurările în care s-a produs tragedia.

Facebook Comments